פרק 8: אופיר פרום, Bamboobike

פרק מיוחד עם היזם החיפאי אופיר פרום שהקים את Bamboobike , מיזם האופניים החשמליות מבמבוק. לפני 12 שנה אופיר החל לחקור את נפלאות הבמבוק ומאז הקים אופרציה מדהימה של ייצור סדרתי, מחקר ופיתוח בעידוד ומימון הממשלה הסינית.

“לקחו לי 7 שנים לפתח במבוק שלא נסדק. צריך להבין שיש קרוב ל 1,500 זנים של במבוקים. הגעתי בסוף ל 2-3 זנים שגדלים באסיה ובדרום אמריקה והצלחתי לפתור את הבעיה. במשך השנים פיתחתי מנוע חשמלי יעיל ובעזרת פיזיקאים ואנשי הנדסה פיתחתי מערכת הנעה חשמלית יעילה פי 4 ממה שקיים בשוק. על מנת לייצר באופן סידרתי הייתי צריך לעבור תקינה אירופאית מחמירה במעבדה גרמנית בסין. אחת הבדיקות כוללת בדיקה של קרינה אלטקרו מגנטית. במבוק אינו מוליך חשמלי ולכן אלו האופניים הכי בריאים שיש כי הם לא מקרינים שום דבר.”

"המדען הראשי הישראלי חתם עם המדען הראשי הסיני. יש פארק במחוז ג’יאנג-סו שיושב על שטח בגודל תל-אביב, גוש דן ובתוכו פארק בגודל מת”מ רק עבור ישראלים. מטרת הפארק אך ורק לעזור לחברות ישראליות להגיע לסין, למכור ולשווק שם. הממשלה הסינית מפגישה אותי עם התל-אופן הסיני, צי של למעלה מ 2.5 מליון אופניים. בפגישה הראשונה נאמר לי: “We would like you to electrify our bicycles with bamboo”

אני חושב עם אני אחשמל להם 1,000 אופניים בחודש, 150 שנה אני מסיים."