פרק 7: רמי חולי, MindoLife

האינטרנט של הדברים הוא קונספט מאוד יפה בתיאוריה אבל למה הוא משמש בפועל? רמי חולי, סמנכ”ל הפיתוח של Mindolife החיפאית חולק איתנו סיפור מרתק שמתחיל בבית החכם ולוקח אותנו מפינלנד ועד הודו. החברה מספקת פלטפורמה בעולם ה IoT, להלן ה internet of things, המאפשרת לחברות לפתח את הלוגיקה עבור מוצרים חכמים מבלי לדאוג לשכבת התקשורת עם המוצרים או לתקשורת בין המוצרים לבין עצמם. בנוסף התשתית של Mindolife מטפלת באספקט חשוב נוסף והוא אבטחת המידע של כל אחד מהרכיבים החכמים המחוברים לרשת.

זה התחיל ב 2013 כשאני ושותפי היקר רמי יונס התחלנו לשחק בכל התחום של לשלוט מהטלפון בתאורה ובמזגן. הצלחנו להדליק מנורה דרך אפליקציה וזההיה ממש מגניב. למעשה התחלנו לראות שיש לנו משהו ביד וגיבשנו רעיון של הנגשת הבית החכם ל consumers במחיר אטרקטיבי. לא מצאנו תשתית טכנולוגיתשתספק לנו תקשורת ואבטחת מידע כדי לבנות את המוצר שלנו ואז עלינו על הרעיון. המדען הראשי החליט לממן את הפרויקט בקרוב ל 3 מיליון שקל, גייסנוצוות הקמה והפכנו להיות חברה. זאת הייתה נקודת האל-חזור.

אנחנו בחרנו את הדרך הכי קשה. אנחנו המודל החיפאי הכי אותנטי. צוות הקמה מעורב של ערבים ויהודים. זה מאוד מאתגר אבל זה גם מאוד נחמד. מרגישיםאת היתרונות של המיזוג בייחוד בחג של החגים לדוגמה. להיות סטארטאפ בחיפה זה לא קל אבל מבחינת מיקום זה ממש לא משנה. רוב העסקים שלנו בחו”לושם אין הבדל בין חיפה לת”א. מרחק של 100 ק”מ הוא non-issue בייחוד כאשר עובדים מול לקוחות בהודו. יש לנו הטבות מהעירייה, יש לנו את המהנדסיםהטובים ביותר בארץ ורכבת תחתית שמביאה אותנו ישירות למשרד.