פרק 6: אמיל פישר, Breezometer

פרק שישי. חיפה כעיר תעשייתית מודעת באופן עמוק ביותר לנושא הסביבה וספציפית לנושא זיהום האוויר. אמיל פישר הוא סמנכ״ל הפיתוח של Breezometer, חברה שעיקר עיסוקה הוא הנגשה של מידע עדכני לגבי איכות האוויר בכל מקום בעולם. החברה הוקמה על ידי שני שותפים נוספים רן קורבר המנכ״ל וזיו לאוטמן. עד עתה גייסה Breezometer הקיימת מ 2014 כ $13M מקרנות כמו Entree Capital ואחרות.

Emil Fisher, Breezometer

תחנה מקומית מודדת את רמות זיהום האוויר באותו מקום בלבד. יכול להיות שיש רמות זיהום אוויר הרבה יותר גבוהות 2 ק״מ משם. אין בין זה ובין המציאות שום קשר. בנוסף, תחנה מודדת רק תת קבוצה של מזהמים. כל משרד איכות הסביבה בחר לשים דגש על תת קבוצה של מזהמים שידועה מחקרית כפוגעת באיכות החיים ואתה גם יודע מהם ההמלצות הבריאותיות שניתן לתת לציבור על פי המזהמים הספציפים הללו. לכן מראש תחנות הניטור מנטרות אך ורק את תת הקבוצה שהמשרד לאיכות הסביבה הגדיר כמעניינת. אבל באוויר קיימים מיליוני מזהמים אחרים.

אנחנו לא נעצור פה. החזון שלנו זה improve the well being of billions of people worldwide that are exposed to environmental hazards every single day — אנחנו עסק שבא לעשות טוב, לשפר את העולם ולהשאיר מקום טוב יותר לילדים שלנו. אנחנו גם מוכרים מידע לחברות מזג האוויר, חברות smart cities, automotive ו IoT וגם מספקים מידע סביבתי לציבור.