פרק 5: דין הבר ועומר ערד, IBM Labs

פרק חמישי. עומר ערד ודין הבר הם חוקרים במעבדות המחקר של IBM בחיפה. מעבדת המחקר של IBM בחיפה שוכנת סמוך לאוניברסיטת חיפה והיא המעבדה הגדולה ביותר של החברה מחוץ לארה״ב. שוחחתי עם עומר ודין על האתגרים שהם מנסים לפתור, בהצלחה רבה אם יותר לי לומר, במסגרת עבודות המחקר היישומי שלהם. מדובר בפרויקטים אסטרטגיים, פורצי דרך מבחינה טכנולוגית שמטרתם לחולל שינוי בעולם בשנים הבאות.

דין הבר
עומר ערד

מה הביא אתכם להקים את קהילת Haifa Connect? חלק מהעניין של מחקר זה להכיר את השחקנים שיש לך מסביב. אם אתה עכשיו רוצה לפתח טכנולוגיה שעוד 4-5 שנים תהיה הדבר הבא, אתה צריך להכיר את כל ה ecosystem שלך כאן ובעולם כדי להבין מה קורה. ההזדמנות הטובה ביותר להתחבר לחדשנות היא בשטח דרך הסטארטאפים המקומייים ואת זה עושים דרך meetups. החלטנו ליצור את הקהילה שעוסקת ב Wearables ו IoT. אני לא סתם מזכיר את המילה קהילה כי זה מה שאנחנו מנסים ליצור פה. יש צמא לזה בחיפה.

״אנחנו מייצרים טכנולוגיות לפיתרון בעיות מורכבות בתעשייה כמו בריאות כספים עובדים, ממשל ותחבורה. מה שמניע אותנו זה לפתח תגליות, מאוד מחוברים לאקדמיה לקידום פתרונות מבוססי בינה מלאכותית, רפואה, IoT ועוד. המטרה העיקרית שלנו היא לבחון לאן הולכת הטכנולוגיה ולראות מה יכול להביא ל IBM ביזנס בשנים הבאות.״

״אנחנו באמת מנסים להבין מה יכול להיות impactful מספיק בשביל IBM העולמית להשקיע בו שאם היום נתחיל את העבודה עליו, עוד 4 שנים בערך זה יתחיל להביא תוצאות. התחלנו להסתכל על שימוש של IoT בעולם העבודה. חקרנו את עולם הבטיחות בעבודה. עובדים במקומות מסוכנים. עובדים בגובה, במפעלים מסוכנים. חשבנו איך אנחנו יכולים להגן עליהם על ידי שימוש בסנסורים. התחלנו לבדוק יחד עם לקוחות שהסכימו לשתף פעולה בתהליך ה Research כדי לבדוק היתכנות."