פרק 4: בועז מזרחי, Tactile Mobility

פרק רביעי. הפעם נשוחח עם בועז מזרחי היזם וה CTO של Tactile Mobility. החברה מפתחת טכנלוגיית חישה ייחודית המעשירה רכבים אוטונומיים בתובנות לגבי מצב הדרך והשפעתו על אחיזת הכביש, זאת באמצעות סנסורים המשדרים מידע אל מערכות הרכב בזמן אמיתי. בועז שהגיע אלינו מירושלים, החל את דרכו בטכניון בה הוא משמש עד היום כמרצה נלווה ומנחה סטודנטים.

בועז מזרחי Tactile Mobility

ב: אנחנו סטארטאפ חיפאי גאה. לאורך השנים קיבלתי רמיזות שאם נישאר פה לא נקבל גיוס כספים, יהיה לנו קשה, אם אנחנו לא יושבים ברוטשילד או בהרצליה. ר: האם אתה רואה מצב ש BMW יפתחו פה מרכז פיתוח על בסיס החברה שלכם? ב: אני אהיה מאוד גאה להיות זה שפותח כאן מרכז כזה. פורד עשו את זה, GM בהרצליה. החברות האלה מבינות שיש פה טאלנטים. הטכניון מגדל טאלנטים וצריך לשמר אותם פה שלא יברחו לאזור המרכז.

"כשאנחנו מדברים על הרכבים העתידיים, אותם רכבים שייסעו לבד, האוטונומיים ועל הרכבים החכמים אלא שיביאו אותם לכיוון הרכב האוטונומי, אנחנו מבינים שצריך להחליף את האדם בנהג וירטואלי. נהג וירטואלי מורכב מ 3 מרכיבים: מרכיב החישה ה sensing זה שתופס את העולם מסביבו, מרכיב יצירת התמונה וקבלת ההחלטות ומרכיב הביצוע ה control. הגה, ברקס וכן הלאה. הידע של בינה מלאכותית ואלקטרוניקה שייך יותר לעולם הטכנולוגי ופחות לעולם הרכב וכאן יש יתרון לסטארטאפים כמו Tactile Mobility "

"הרעיון הוא שאותה חברת רכב תקבל מידע מכל מרכיבי האיסוף, תיצור תמונה הרבה יותר שלמה ומלאה שתעביר גם את התחושה של האוטו. לכן המטרה של Tactile Mobility היא לספק סנסור חדש לגמרי, עולם חדש לגמרי שמאפשר לנהוג רכבים חכמים בצורה בטיחותית יותר, יעילה יותר מבחינת דלק למשל וגם מהנה יותר"