פרק 2: רותם שור, Medisafe

בפרק השני אני מארח את רותם שור, ה co-founder של medisafe יחד עם אחיו עומרי שור וכיום משמש כסמנכ”ל הפיתוח של החברה. Medisafe פותרים בעיה של 300 מיליארד דולר שנתית בארה”ב על ידי מתן תזכורות לנטילת תרופות באמצעות אפליקציה. הערך שהחברה מביאה לשוק מעבר להצלת חיי המטופלים בא לידי ביטוי במניעת אישפוזים מיותרים, מניעת ביקורים מיותרים אצל רופאים, הורדת עלויות לחברות ביטוח ועוד.

רותם מספר על כל התהליך משלב המצגת ועד הגיוס. “אז התחלנו בעצם תהליך של השקעה שעוד ממש אין לנו כלום. עבדתי באותה תקופה ב check point, כתבתי קוד ברכבת לתל אביב וברכבת חזרה מתל אביב, זה הדבר הכי טוב שיצא לי בלעבוד בתל אביב – Medisafe נולדה ברכבת. תקנו מקום שמור.”

רותם שור medisafe

“קודם כל יוצרים פה מקומות תעסוקה. אני חושב שזה צריך להתחיל מהעירייה לתת את ה incentive הנכון לסטארטאפים פה בחיפה. כיום מאוד קשה לגייס פה כסף ולגייס פה עובדים. אין פה VCs והעובדים בוחרים לנסוע לחברות שנמצאות בתל אביב”

“התחלנו תהליך עם Microsoft accelerator first batch והצגנו להם מצגת. לא היה לנו עדיין שום דבר. במקביל זכינו בבחירת הקהל של geektime והצגנו ב Think Next 2012 של Microsoft. היה לנו דוכן עם טלוויזיה עם לוגו…ובאים אליך אנשים ושואלים: תגיד, זה עושה את זה וזה וזה? בטח שכן! עומרי תרשום שאנחנו עושים גם את זה ואת זה. התקבלנו ל Accelerator לתוכנית של כמה חודשים שמטרתה להביא אותנו להשקעה”

“ממש לא היינו ה First Mover, המתחרים הכי גדולים שלנו היום היו בשוק הרבה לפנינו”