דדי לביד CTO ו Co-Founder של Presenso, המפתחת פיתרון מבוסס בינה מלאכותית לחיזוי תקלות במיכון תעשייתי, חושף אותנו לאתגרים הנפלאים של עולם ה Industrual Maintenance. אני נפעם כל פעם מחדש מאיכות ה Talents שאני פוגש בחיפה. דדי וצוות המייסדים הם מומחים בלמידה חישובית. Presenso פיתחו סט אלגוריתמים שיודע לא רק לחזות בעיות תפעוליות אלא גם לזהות את מקור הבעיה ולהמליץ על פיתרון.

החברה הוקמה ב-2016 תחת השם DeepSense, בידי איתן וסלי, דדי לביד וד"ר דוד אלמגור. עד כה גייסה יותר משלושה מיליון דולר, מונה כ-30 עובדים ופועלת ממשרדיה בחוף הכרמל שבחיפה. לצד סימנס, ניתן למצוא בין לקוחותיה את הקונגלומרט השבדי ABB, את חברת הגז הגרמנית DEA את חברת החשמל הפורטוגלית EDP ועוד. האחרונה אף הצטרפה לסבב הגיוס האחרון של Presenso כמשקיעה אסטרטגית, במטרה לשלב את פיתוחיה בסקטור החשמל והגז.

מייסדי החברה איתן וסלי, דדי לביד וד"ר דוד אלמגור

ב 2016 היינו בטוחים שאנומליות יהיה המוצר, אנומליות זה נחמד אבל מה הקשר לאנומליות? על מה זה מעיד? למה זה מחובר? ok אתה מראה לי שפה יש איזה spike, שפה יש משהו חריג אבל אתה עדיין מאלץ אותי ללכת ל data ולהבין מה היה חריג, מה קרה שם? לקוחות ביקשו הקשר רחב יותר, תובנה משמעותית יותר. אז התחלנו לפתח את המודל של זיהוי דפוסים, שרשראות של אנומליות על פני קבוצות של סנסורים על מנת למקד את מקור הבעיה.