חנן כרמלי בוגר מדעי המחשב תואר שני מהטכניון, חובל, מנכ״ל בעל ניסיון עשיר בניהול חברות פרטיות וציבוריות ויזם טכנולוגי. ב 2017 הקים חנן יחד עם שותפו ניר גרצמן את THE DOCK, קרן השקעות ומאיץ טכנולוגי בתחום הספנות, הנמלים והלוגסיטיקה הימית.

ל THE DOCK קשרים ענפים עם חברות נמל וספנות מובילות בעולם מסקנדינביה ועד סינגפור, מערב אירופה וארה״ב. חברות אלו ניצבות כיום בפני אתגרים עצומים בתחומים רבים כגון סייבר, אוטומציה, הגנת הסביבה, ייעול תהליכים משלב השילוח ותפעול הנמל, ניהול הסחר בין כל השחקנים ועד הטמעה של בינה מלאכותית ותהליכים אוטונומיים באוניות עצמן.

מייסדי theDock חנן כרמלי וניר גרצמן יחד עם מנהלת השיווק נועה שומן

״ישראל היא מדינה עתירת טכנולוגיה ולפעמים חלק מהפתרונות מחפשים בעיות. אנשים מסתובבים עם פטיש ביד ומחפשים מסמר להכות לו על הראש. אנחנו נמצאים באמצע בין התחום של הספנות והנמלים מצד אחד השוק לבין סטארטאפים וטכנולוגיות חדשות. שני התחומים האלה לא נפגשים מאליהם. תחום הספנות הוא תחום שמרני שלא בהכרח חיפש טכנולוגיות בעבר וגם כשחיפש לא ידע בדיוק איך להיחשף אליהן. מן העבר השני יזמים לא מכירים את העולם הזה ולכן יש צורך בגורם שמנגיש את השניים אחד אל השני.״

דברים שקשורים בבריאות דיגיטלית יכולים לקרות בכל מקום. דברים שקשורים בנמלים יכולים לקרות רק בחיפה, נמל המים העמוקים הראשון באזור. הסמיכות של העיר התחתית שיש בה חדשנות טכנולוגית הולכת ומתפתחת ונמצאת במרחק קצר מהנמל, האקדמיה עם הפקולטה למדעי הים, מכון המחקר לביולוגיה ימית וכמובן הים והנמל עצמו טומנים בחובם פוטנציאל אדיר להפוך את חיפה למרכז חדשנות עולמי בנושא נמלים וים.

שווי הסחורות שעוברות בים כיום הוא כ 26 טריליון דולר כאשר שווי ההובלה הימית הוא בסדר גודל של 350 מיליארד דולר. כל התייעלות של חצי אחוז בייעול תהליכי ההובלה, צמצום נזקים וכדומה, מהווה שינוי ענק מבחינת ההחזר על ההוצאה. אז מי שמתלבט אם כדאי לו להיכנס לשוק מוזמן להגיע להאקתון בחיפה שעומדת להוביל את התחום ברמה עולמית.