יואב זנגביל CTO ו Co-Founder של Regulus סטארטאפ שפיתח טכנולוגיה ייחודית להגנה מפני התקפות תקשורת מסוג GNSS spoofing על סנסורים שמסתמכים על GPS Data. ההתקפה מתייחסת לזיוף אותות GPS על מנת להטעות ציוד ומכשירים בטווח ההתקפה כך שיציגו מידע שגוי בנוגע למיקום ומרחב. התקפות מסוג זה מסוכנות במיוחד לכלי תחבורה אוטונומיים, תחבורה ימית ואווירית (Global Navigation Satellite Systems)

יואב זנגביל, Regulus CTO and Co-Founder

מאחר ואת הסקיוריטי תמיד מכניסים בסוף. להצפנה יש עלויות — מה שמעניין כמו בכל סטארטאפ גם אנחנו עשינו pivot. עבדנו על מוצר שמספק תקשרות אמינה לרחפנים – ייצרנו Prototype, בנינו חמישים קיטים שלחנו אותם ללקוחות היינו בטוחים שזה המוצר שכולם רוצים אחרי שהיינו אצלם וכולם התלהבו ואמרו שהם מאוד רוצים את זה וזאת בעיה מאוד חמורה שדורשת פיתרון

כשהגיע ה Prototype שלחנו להם את זה והם היו צריכים להתחיל להשתמש בזה ואז כל אחד עם הסדרי עדיפויות שלו לא יהיה לנו זמן לזה עכשיו וזה לא כזה חשוב לנו עכשיו נבדוק את זה כשיהיה לנו זמן בקיצור הגענו למצב שיש לנו 50 קיטים בחוץ אצל לקוחות שהשקענו בנינו ייצרנו בייצור חצי המוני אפשר לקרוא לזה ולא באמת השתמשו בהם. אנחנו באנו עם הפרודקט והמרקט עוד לא היה פיט לא היה Product Market Fit.

אבל את ההתקפה האמיתית יואב ושותפו יונתן צור חטפו כאשר נסעו לארה״ב כדי להציג את המיזם ב Y-Combinator. עם זאת Regulus  גייסה בהצלחה כ $6 מיליון, היא פועלת כיום בשוק של מיליארדים ומריצה POC  בתשלום עם חברות ענק בתחומים שונים – והכל  עשוי באהבה בחיפה.