דורון סיון, יזם, פיזיקאי, יועץ לחברות אבטחת מידע מובילות כמו Check Point, מחלוצי התחום בארץ. הקים את התוכנית להכשרת טכנאי PC, כתב מספר ספרי הדרכה בנושא והקים שני סטארטאפים בתחום הסייבר שניהם ממוקמים בחיפה.

דורון נתן לנו סקירה על עולם הסייבר הרווי במיזמים. לתפיסתו, אבטחת מידע היא פנימית בארגון בעוד הסייבר מייצג אסטרטגיות הגנה מפני התקפות שמגיעות מחוץ לארגון. הדרך שבה דורון מציע לחלק את הסייבר לקטגוריות הוא על פי השאלה הבאה: האם מוצר הסייבר מטפל באירועים לפני המתקפה, בזמן המתקפה או אחרי המתקפה. המגמה בארגונים היא להעביר חלק מהתקציבים שמוקדשים לפתרונות בזמן המתקפה להגנה לפני המתקפה ואז הדבר יאפשר להם להיערך בהתאם.

דורון סיון, מנכ״ל ומייסד Cronus

 

קרונוס במיתולוגיה היוונית הוא אל הזמן. המוצר מחקה התנהגות של האקר ומסוגל לבחון את הארגון באופן עצמאי ושוטף על ידי הדמיה של תרחישי תקיפה על מערכות הפעלה כלומר תשתיות ועל מערכות אפליקטיביות. החברה פיתחה יכולות לסרוק את כל הרשת ולזהות את נקודות התורפה מכל מקום על פי תרחישי תקיפה ואלגוריתמים שמחקים התנהגות וחשיבה של האקרים. המוצר הוא מוצר של Machine Learning כי הוא לומד את הארגון שעליו הוא מגן ומתאים את עצמו לתשתית הארגונית.

״בתור סטארטאפיסט אתה מרגיש שאתה חי בפריפריה. יש לי משקיע שהשקיע בי 2 מיליון דולר והוא לא מסכים לבוא לחיפה. משקיעים אחרים מוכנים להשקיע רק אם כל הישיבות יהיו במרכז. מת״ם היא סביבה של דינוזאורים. חיפה לא מתאימה את עצמה לסטארטאפים. הסביבה לא תומכת לטעמי בסטארטאפים חיפאים