גלית אריזון, סמנכ”ל הפיתוח העסקי של Weezmo, מספרת לנו על פלטפורמה המאפשרת לקמעונאים לחבר בין לקוחות ברצפת המכירה לאותם לקוחות ב online דרך החשבונית. Weezmo ששמה נגזר מהמונח Wise Money פיתחה יכולת להתחבר לכל מערכת POS כ(point of sale) ללא צורך באינטגרציה מול חברת הקופות. החברה יודעת לעבוד בשוק מול כל קמעונאי, כל פתרון קופה שהוא ולפרוס ביעילות לכל סניפי הרשת בזמן קצר מאוד. בין לקוחות החברה ניתן למצוא שמות כמו IKEA, ZARA, Pizza Hut

גלית אריזון, Co-Founder, Weezmo

המוטיב החוזר אצל כל הקמעונאים היה היכולת לזהות את הלקוחות על רצפת המכירה ולהיות איתם בקשר. יש לקוחות שמשימת-העל שלהם עניינה לאסוף רשימת דיוור ולצבוע יוזרים כדי להיות איתם בקשר דרך אימיילים ובזמן שהם גולשים. לקוחות אחרים שמים דגש על איסוף מידע מסקרי שביעות רצון וזה פיתרון שפתרנו באמצעות הקבלה. לקוחות שמנהלים זכיינים רוצים לדעת מהי חווית הלקוח על הרצפה של כל זכיין על מנת להשוות ביניהם. לבסוף יש כאלה מעוניינים להגדיל מכירות בסוף הקניה כגון קופונים או מבצעים כגון קנה-קבל.

Weezmo הם בוגרי האקסלרטורים ברידג’ של קוקה-קולה ו EISP 8200. גלית מספרת בהתרגשות שלפעמים חלומות מתגשמים. היא מתארת את הדרך שעבר הצוות באקסלרטורים בשל השנה עד כה כדרך מצמיחה, מלמדת, מעצימה, מדהימה, חוויתית, בית ספר למנהל עסקים. הערך העיקרי של האקסלרטור מבחינתה היה כל עניין הסטוריטלינג. איך לדבר את השפה האמריקאית, איך לפגוש משקיעים, מה הם רוצים לשמוע, מה הסיפור שצריך לספר להם לעומת הסיפור שצריך לספר לקמעונאים, מה החזון העסקי, מה התוכנית העסקית שאתה מתכוון להגיע אליה ובאיזה קבועי זמן. במילותיה זאת היתה שנה מטורפת.