פרק 1: און פרוינד, WeWork Labs

בפרק הראשון אני מארח את און פרוינד שמוביל כיום את WeWork Labs EMEA. און מספר על המסע האישי שלו כיזם במספר סטארט-אפים בארץ ובניו-יורק. למדנו מה המשמעות של product-market-fit בפועל ומה ההבדל בין לקוחות ומשתמשים. און חלק איתנו את סיפור ההקמה והצמיחה הפנומנאלית של Handy, אחד ה marketplaces המצליחים ביותר בארה"ב. משם צללנו אל מאחורי הקלעים של WeWork מבחינה טכנולוגית ולמדנו על התפקיד של WeWork Labs כגוף שתומך ביזמים מקומיים. סיימנו את השיחה בחזון להייטק החיפאי בעשור הקרוב.

און פרוינד wework labs

To collaborate not to compete. אנחנו נשמח לשתף פעולה עם כל מי ששותף לאותן מטרות….אנחנו יודעים שחברות גלובליות טובות לעיר. הנוכחות שלהם בעיר עושה טוב. אנחנו יודעים שגם סצנת יזמות חיה ובועטת מאוד מאוד טוב לעיר…אם חברה גדולה במקום לאסוף ישר את כל המפתחים מהאוניברסיטה תיתן להם ליזום משהו ואז תתחיל לשתף איתם פעולה כשהמיזם יותר בשל יכול להיות שיווצר פה הרבה יותר ערך.

"שאלת שאלה מצוינת מאיפה מתחילים  supply, demand? אין תשובה מוחלטת אבל כלל האצבע שלי הוא מי שיהיה מוכן לחכות יותר זמן. כלומר כשאתה מתחיל עסק כזה יהיה איזשהו צד שאתה תגייס אותו לפני, והוא ישב ויחכה לצד השני שיגיע. ואז אתה שואל את עצמך מי מוכן לחכות?"

"על איזה טכנולוגיה אנחנו מדברים בעולמות של WeWork? אז ציינתי קודם את הרעיון של fullstack business שהטכנולוגיה בונה את העסק עצמו וכל מה שדרוש לו לעבוד at scale. ו WeWork היא בדיוק כזאת. כל דבר שקורה בעסק הזה נבנה באמצעות טכנולוגיה. אנחנו היום עם מעל 330 בניינים בעולם."